List motywacyjny

rekrutacja pracownikówZanim otrzymasz zaproszenie na rozmowę kwalifikacyjną, musisz jeszcze z powodzeniem przekonać osoby rekrutujące, że jesteś najlepszym kandydatem do danej pracy. CV samo się nie obroni… Potrzebny jest jeszcze przekonujący list motywacyjny, w którym udowodnisz, że to właśnie ciebie poszukują! Jak zatem napisać list motywacyjny by rekrutacja pracowników przeszła pomyślnie?

Z powodu takiego, że osób chętnych na dane stanowisko zwykle jest o wiele więcej niż wolnych stanowisk, konkurencja na rynku pracy jest bardzo wielka. Wiele osób ma podobne wykształcenie i doświadczenie zawodowe. Jak więc w oceanie tylu podobnych osób znaleźć tych, którzy nie tylko będą dobrze wykonywać swoje obowiązki zawodowe, lecz również z którymi będzie się dobrze współpracowało?

Co musi znaleźć się w liście motywacyjnym?

Na pozór każdy wie, co list motywacyjny musi zawierać, a jednak gdy przychodzi do jego napisania, dziwnym trafem ta wiedza od razu wylatuje z głowy. Warto więc jeszcze raz wspomnieć, co takie pismo musi zawierać: wskazanie stanowiska, na które się ubiega; kwalifikacje, zdolności i cechy, sprawiające, że nadajesz się do tej pracy; argumenty przekonujące rekrutera, że to właśnie ty jesteś najlepszym kandydatem na stanowisko, na które aplikujesz; zagwarantowanie, że jesteś chętny stawić się na rozmowę rekrutacyjną w określonym przez potencjalnego pracodawcę terminie.