Ile powierzchni biurowej przypada na osobę?

Każdy z nas potrzebuje określonej powierzchni biurowej, do swobodnego i indywidualnego zagospodarowania. Nie każdy pracownik biurowy ma do własnej dyspozycji odpowiednią ilość przestrzeni. A co na to prawo?

Ile powierzchni biurowej przypada na osobę?

Podążając za Rozporządzeniem Ministra Pracy i Polityki Socjalnej z dnia 26.09.1997 na każdego pracownika biurowego jednocześnie zatrudnionego w pomieszczeniach stałej pracy powinno przypadać co najmniej 13 m3  wolnej powierzchni biurowej, w tym co najmniej 2 m2 wolnej powierzchni podłogowej, z zastrzeżeniem że nie jest ona zajęta przez urządzenia biurowe, sprzęt.

Dodatkowo wysokość pomieszczenia biurowego nie powinna być mniejsza niż 3m. Dopuszcza się wysokość 2,5m ale tylko w sytuacji, gdy w pomieszczeniu na stałe pracuje nie więcej niż 4 pracowników, a na każdego z nich przypada co najmniej 15 m3  wolnej powierzchni biura.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 

Reklama

Zapraszamy do współpracy z Portalem www.abcpracownika.pl, który propaguje zdrowy styl życia wśród osób aktywnych zawodowo. Intensywna praca, ciągły stres - powoduje, że wciąż szukają oni nowych sposobów na walkę ze skutkami stresu, poprawy stanu zdrowia oraz jakości codziennego życia.

Unikalny charakter portalu abcpracownika.pl oraz wysoka jakość merytoryczna umieszczonych informacji przyczyniają się do stałego wzrostu popularności serwisu. Zamieszczając reklamę w naszym serwisie uzyskują Państwo możliwość precyzyjnego dotarcia do dużej liczby użytkowników, jaką w przeważającej części stanowią pracownicy firm i korporacji.

Mają Państwo do wyboru różne formy reklamy internetowej, poczynając od standardowych form typu Banner, Billboard, tekst sponsorowany, a kończąc na zaawansowanych kreacjach layerowych.

Zapraszamy do współpracy! Prosimy o kontakt na: biuro@abcpracownika.pl.