Odżywki białkowe – wpływ na organizm

Jaki jest wpływ odżywek na organizm?

Odżywki białkowe – wpływ na organizm

Na pytanie to nie ma niestety jednoznacznej odpowiedzi, ponieważ odżywki nie są badane pod kątem ich negatywnego wpływu na organizm, zwłaszcza na wątrobę, żołądek, trzustkę i nerki. Istnieją jedynie pewne naukowe doniesienia, które publikowane są w specjalistycznej prasie o zanieczyszczeniu odżywek sterydami, efedryną i innymi hormonami.

Rzecz dotyczy głównie środków sprowadzanych z zagranicy przez Internet. Eksperci kładą główny nacisk na to, by unikać odżywek białkowych, które mogą w znacznym stopniu obciążyć nerki, jeśli zostaną zjedzone w zbyt dużej ilości.

Inne suplementy, między innymi kreatyna lub HMB, powinny być przyjmowane zgodnie z zaleceniami producenta i tylko w odpowiednim cyklu treningowym. Osoby z chorym przewodem pokarmowym lub nerkami nie powinny stosować absolutnie żadnych odżywek. Nie zaleca się ich także nastolatkom, kobietom w ciąży oraz kobietom karmiącym piersią.

Czytaj także: Lecznicze właściwości kobiecych piersi

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 

Reklama

Zapraszamy do współpracy z Portalem www.abcpracownika.pl, który propaguje zdrowy styl życia wśród osób aktywnych zawodowo. Intensywna praca, ciągły stres - powoduje, że wciąż szukają oni nowych sposobów na walkę ze skutkami stresu, poprawy stanu zdrowia oraz jakości codziennego życia.

Unikalny charakter portalu abcpracownika.pl oraz wysoka jakość merytoryczna umieszczonych informacji przyczyniają się do stałego wzrostu popularności serwisu. Zamieszczając reklamę w naszym serwisie uzyskują Państwo możliwość precyzyjnego dotarcia do dużej liczby użytkowników, jaką w przeważającej części stanowią pracownicy firm i korporacji.

Mają Państwo do wyboru różne formy reklamy internetowej, poczynając od standardowych form typu Banner, Billboard, tekst sponsorowany, a kończąc na zaawansowanych kreacjach layerowych.

Zapraszamy do współpracy! Prosimy o kontakt na: biuro@abcpracownika.pl.