Szkodliwość telefonu komórkowego

Jestem osobą która bardzo dużo pracuje z telefonem komórkowym przy uchu. Ostatnio napisaliście o szkodliwości fal emitowanych przez komórki oraz licznych schorzeniach, które mogą one wywołać. Możecie mi coś poradzić, aby zminimalizować szkodliwe działanie telefonu? Zaznaczam, że w mojej profesji stała dostępność pod telefonem jest kluczowa.

Szkodliwość telefonu komórkowego

Po przeprowadzeniu najnowszych badań telefony komórkowe uznano za niebezpieczne dla naszego zdrowia. Ma to bezpośredni związek z emitowanym przez nie promieniowaniem.

W Pana profesji zalecamy przede wszystkim korzystanie z zestawu głośnomówiącego. Używając zestawu przewodowego ze słuchawką oddala Pan antenę telefonu od głowy, dzięki czemu zmniejsza się ilość fal radiowych, które docierają do głowy.

Przewodowe słuchawki praktycznie nie emitują fal radiowych, choć nie należy zapominać że telefon nadal pozostaje w tej sytuacji ich źródłem (mogą one dosięgać innych części ciała które są w pobliżu). Ponadto przy zakupie telefonu komórkowego należy zapoznać się z jego skalą SAR (Współczynnik absorpcji swoistej). Współczynnik ten określa szybkość z jaką energia jest pochłaniana przez ciało człowieka podczas narażenia na działanie fal radiowych.

Różne modele telefonów emitują różny poziom fal radiowych, więc należy wybierać je rozważnie, nie zawsze kierując się modą.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 

Reklama

Zapraszamy do współpracy z Portalem www.abcpracownika.pl, który propaguje zdrowy styl życia wśród osób aktywnych zawodowo. Intensywna praca, ciągły stres - powoduje, że wciąż szukają oni nowych sposobów na walkę ze skutkami stresu, poprawy stanu zdrowia oraz jakości codziennego życia.

Unikalny charakter portalu abcpracownika.pl oraz wysoka jakość merytoryczna umieszczonych informacji przyczyniają się do stałego wzrostu popularności serwisu. Zamieszczając reklamę w naszym serwisie uzyskują Państwo możliwość precyzyjnego dotarcia do dużej liczby użytkowników, jaką w przeważającej części stanowią pracownicy firm i korporacji.

Mają Państwo do wyboru różne formy reklamy internetowej, poczynając od standardowych form typu Banner, Billboard, tekst sponsorowany, a kończąc na zaawansowanych kreacjach layerowych.

Zapraszamy do współpracy! Prosimy o kontakt na: biuro@abcpracownika.pl.