Zmniejszanie apetytu na słodycze

Co zrobić, aby skutecznie zmniejszyć apetyt na słodycze?

Zmniejszanie apetytu na słodycze

Odzwyczajenie od słodyczy, podobnie jak w przypadku nikotyny, nie jest łatwe, ale jak najbardziej wykonalne. Warto zacząć od tego, by przez 6 dni w tygodniu jeść pełnowartościowe posiłki oraz wprowadzić suplementację pod postacią witaminy B kompleks oraz chromu. W niedziele możemy pozwolić sobie na słodką przekąskę w nagrodę.

Czytaj także: Które ciasta są najmniej kaloryczne?

Kolejnym krokiem jest zastępowanie niedzielnych słodyczy ich zdrowymi odpowiednikami, czyli między innymi gorzką czekoladą, suszonymi owocami. Ponadto warto jeść jak najwięcej obfitych w błonnik produktów, czyli głównie pełnoziarnistego pieczywa i warzyw, co zneutralizuje szkodliwe działanie cukru, a przy tym zmniejszy na niego łaknienie.

Spożywanie słodyczy tylko jeden raz w tygodniu sprawi, że zmieni się profil odczuwania słodkiego smaku, wskutek czego zdecydowanie łatwiej nam będzie znacząco ograniczyć bądź też całkiem wyeliminować cukier z naszego jadłospisu.

Dodaj komentarz

Twój adres e-mail nie zostanie opublikowany.

Możesz użyć następujących tagów oraz atrybutów HTML-a: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>

 

Reklama

Zapraszamy do współpracy z Portalem www.abcpracownika.pl, który propaguje zdrowy styl życia wśród osób aktywnych zawodowo. Intensywna praca, ciągły stres - powoduje, że wciąż szukają oni nowych sposobów na walkę ze skutkami stresu, poprawy stanu zdrowia oraz jakości codziennego życia.

Unikalny charakter portalu abcpracownika.pl oraz wysoka jakość merytoryczna umieszczonych informacji przyczyniają się do stałego wzrostu popularności serwisu. Zamieszczając reklamę w naszym serwisie uzyskują Państwo możliwość precyzyjnego dotarcia do dużej liczby użytkowników, jaką w przeważającej części stanowią pracownicy firm i korporacji.

Mają Państwo do wyboru różne formy reklamy internetowej, poczynając od standardowych form typu Banner, Billboard, tekst sponsorowany, a kończąc na zaawansowanych kreacjach layerowych.

Zapraszamy do współpracy! Prosimy o kontakt na: biuro@abcpracownika.pl.