Agencja zatrudni twoich pracowników

agencja pracy tymczasowej poznańW części branż nie zawsze potrzebna jest stał duża załoga pracownicza. Dlatego część firm korzysta z możliwości zatrudniania pracowników tymczasowych, korzystając przy tym z pomocy agencji pracy.

Zatrudnienie przez agencję

Formy zatrudnienia pracowników tymczasowych doskonale się sprawdzają gdy potrzeba zwiększyć na jakiś czas liczbę pracowników czy wspomóc stały personel tylko w niektórych zadaniach. Duża zaletą jest fakt, że agencja pracy tymczasowej Poznań może zatrudnić pracowników u siebie i oddelegować ich do pracy u innego pracodawcy. Dzięki temu firma:

– nie musi prowadzić rekrutacji,

– nie rozlicza pracowników ani z czasu pracy ani w zakresie wynagrodzenia,

– nie musi posiadać działu kadr.

Wiąże się to także ze zdecydowanie niższymi kosztami zatrudnienia pracowników.

Pracownik a agencja

Podane powyżej zalety dla firmy z korzystania z agencji mają swoje przełożenie na sytuację pracownika zatrudnionego w ten sposób. Na agencji pracy tymczasowej Poznań spoczywa obowiązek opłacenia składek społecznych zatrudnionych osób, wypłacenie wynagrodzeń, prowadzenie ewidencji osobowej pracowników, w tym zadbanie o odpowiednie badania lekarskie. Dla pracownika oznacza to, że wszelkie rozliczenia, zwolnienia itp. sprawy załatwia z agencja lub za jej pośrednictwem.