Praca tymczasowa coraz bardziej popularna

praca tymczasowaDane statystyczne pokazują, że praca etatowa w Polsce jest wciąż najbardziej pożądaną formą zatrudnienia. Patrząc jednak na bardziej rozwinięte rynki pracy, takie jak np. rynek zatrudnienia w USA, praca tymczasowa staje się tam popularnym, a przede wszystkim opłacalnym rodzajem zarobkowania. Czy w Polsce opłaca się być „elastycznym”?

Tymczasowe, ale dobrze płatne

Istnieje szereg zawodów, w których forma pełnego etatu pozwala na największą efektywność. Wiele profesji jednak wymaga elastyczności i tymczasowości. Na rynku amerykańskim, jedną z nich jest zawód kierownika budowy. Branża budowlana, ze względu na swoją specyfikę, jest oparta na kontraktach czasowych. W przypadku kierownika budowy – dodatkowym atutem jest wysokie wynagrodzenie i dobre warunki socjalne. Na podobnych zasadach pracują informatycy, brygadziści czy księgowi.

Sytuacja w Polsce

Polski rynek w pracy w zetknięciu z tematem pracy tymczasowej jawi się bardzo pozytywnie. Wprowadzone w agencjach pracy ograniczenia minimalnej płacy wpływają na coraz wyższe zarobki pracowników. Tego typu zatrudnienie umożliwia zdobycie wysokiego wynagrodzenia, zdobycie bogatego doświadczenia zawodowego, a także – zdobycie zaufania być może przyszłego, stałego pracodawcy.